Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
      PARAFIA   MATKI               BOŻEJ   POCIESZENIA

Ulice należące do parafii:

Aroniowa, Borówkowa, Brzegowa, Jabłoniowa, Łozowa, Nenufarowa, Podleśna, Poziomkowa, Sitowie, Świtezianki, Tatarakowa, Trzcinowa, Urocza, Ustronie, Wiklinowa, al. Zakochanych, Zgierska 233 - 275.


ks. kanonik Marek Pawlik

RYS HISTORYCZNY
Data erygowania: 30 VIII 1997 r. (abp Władysław Ziółek)
ODPUST: Matki Bożej Pocieszenia, obchodzony w niedzielę po 28 sierpnia
PLEBANIA: tymczasowa, w budynku komunalnym, ul. Jabłoniowa 4
KSIĘGI METRYKALNE:
ochrzczonych 1997–2011,
małżeństw 1997–2011,
zmarłych 1997–2011,

OBSADA PERSONALNA: Proboszcz: ks. kanonik Marek Pawlik, mian. 5 VIII 1997


MSZE w nowo POŚWIĘCONYM KOŚCIELE
Kościół Kościół Kościół Kościół organy organy Kaplica Kaplica Obraz Obraz Obraz Obraz
DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA

Błogosławiona Matko naszego Zbawiciela, która w Swoim Sercu doznałaś niezmiernej boleści, smutku i trwogi, bądź nam zawsze Świętą Matką Pocieszenia wśród wszelkich trosk, cierpień i niepowodzeń. Usłysz błagania nasze i wstawiaj się za nami do Syna Swego, by z Jego Boskiego Serca za Twoją przyczyną spłynęły na nas strumienie świętej radości, jaka napełnia błogosławione Serce Twoje. Okaż nam pogodne oblicze Swoje, abyśmy z Twoją pomocą mężnie znosili wszelkie przykrości i cierpienia, i zawsze zachowywali żywą nadzieję wiecznej radości w niebie razem z Tobą i Synem Twoim, który żyje i króluje na wieki wieków.
Amen.

Akt oddania się w opiekę Matce Bożej Pocieszenia

Najlepsza Matko Pocieszenia, która od tylu lat ocierasz łzy, leczysz choroby duszy i ciała, wskazujesz drogę zbawienną zagubionym, przyjmij moją miłość i oddania. Przez Twoje Serce Niepokalane oddaję Jezusowi całe swoje życie. Prowadź mnie drogą zjednoczenia z Bogiem i pomagaj mi wzrastać w żywej wierze i miłości.
Tobie, Matko, polecam cały Kościół, Ojca Świętego, biskupów i kapłanów i osoby poświęcone Bogu. Bądź Pocieszeniem Strapionych i cierpiących duchowo i fizycznie. Umacniaj żywą wiarę naszej młodzieży i ratuj ją przed niebezpieczeństwem moralnego zniewolenia. Otocz płaszczem swej opieki nasze rodziny, aby silne Bogiem umiały dawać świadectwo życia chrześcijańskiego. Nam wszystkim wyjednaj ducha modlitwy i ofiary, abyśmy mogli cieszyć się kiedyś oglądaniem Chrystusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.
Amen.

Modlitwa do Matki Bożej Pocieszenia

O Matko Boska Pocieszenia, Maryjo pocieszycielko strapionych, pocieszaj wszystkich chorych na duszy, grzeszników, wyjednaj im nawrócenie i spokój sumienia! Pocieszaj chorych na ciele, uproś im zdrowie, boś Ty uzdrowieniem chorych. Pocieszaj ubogich, wdowy i sieroty biedne, Otaczaj je czułą swoją macierzyńską opieką.
Pocieszaj smutnych, płaczących, niewinnie pokrzywdzonych, nieszczęśliwych, rozpaczających, ocieraj im łzy obfite, które ich zalewają, boś Ty najlepszą Matką naszą. Pocieszaj wygnańców i biednych wędrowców, którzy po dalekich obcych krajach za zarobkiem i utrzymaniem życia tułać się muszą.
Pocieszaj i osłaniaj konających, a najbardziej pocieszaj dusze w Czyśćcu zostające. Niechaj doznają Twej nieustannej opieki i pocieszenia wszyscy, którzy Cię czczą i wzywają, o łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.
Amen.

Modlitwa Ojca Świętego Jana Pawła II

Dziewico Najświętsza, bądź Pocieszycielką jedyną Kościoła, Tą, która kocha i która wspiera. Pociesz lud, który Cię kocha i czci, rodziny, wszystkich utrudzonych, cierpiących, zranionych na ciele i na duszy, żyjących w sytuacjach dramatycznych.
Pociesz młodych, zwłaszcza tych, którzy w wyniku bolesnych okoliczności są opuszczeni i rozczarowani, tych wszystkich, którzy odczuwają w sercu silną potrzebę miłości, altruizmu, dawania siebie, którzy rozwijają wzniosłe ideały w pracy duchowej i społecznej. O Matko Pocieszenia, pociesz wszystkich, spraw by wszyscy pojęli, że tajemnica szczęścia leży w tym, by iść za Twym Synem, Jezusem.

POLECAMY STRONY

Archidiecezja Łódzka
Niedziela
Jasna Góra
Jan Paweł II
Ruch Światło-Życie
Prasa Katolicka
© 2011 - 2013 Oficjalna Strona Parafii Matki Bożej Pocieszenia Łódź ul. Jabłoniowa 2 - RADOGOSZCZ