This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
      PARAFIA   MATKI               BOŻEJ   POCIESZENIA

Modlitewna Grupa Ojca Pio
spotkania w 3 czwartek miesiąca po Mszy o 17.00

Grupa powstała z inicjatywy pani katechetki Bożeny Janus i Ks. Proboszcza 20 września 2001r.
Pani Bożena Janus jest jej moderatorem i kierownikiem, Ks. Proboszcz Marek Pawlik – opiekunem duchowym.
Mając za wzór samego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Jego wiernego naśladowcę św. Ojca Pio nasza Grupa Modlitewna z całych sił stara się naśladować pierwotną wspólnotę chrześcijańską umieszczając u podstaw swojego życia modlitwę adoracji i uwielbienia z Kościołem, za Kościół i w Kościele.
W dobie zeświecczenia, rozmywania się zasad moralnych i relatywizacji Nauczania Kościoła pragniemy, aby wszyscy członkowie Grupy jasno i wyraźnie ujawniali, kim są, że są autentycznymi i gorliwymi chrześcijanami w życiu i obyczajach, w nadziei i miłości.
Do Grupy należy około 25 parafian. Spotkania opierają się na uczestnictwie we Mszy świętej, modlitwie, omawianiu bieżących zadań oraz katechizacji.

Członkowie naszej Wspólnoty organizują również wiele akcji charytatywnych wspomagających biednych (min. finansowanie obiadów dla dzieci Szkoły, pomoc rzeczowa, ...) i samą Parafię (loterie fantowe na rzecz budowy kościoła, sprzedawanie wykonanych przez Grupę palm wielkanocnych, kadzidła, mirry, wianków na Oktawę Bożego Ciała...) W wyniku starania naszej Wspólnoty został ufundowany Obraz Św. Ojca Pio ubogacający wnętrze kościoła (zał.) Wspólnota nasza przygotowała wystawę o życiu i działalności Św. O. Pio, która była prezentowana w SP 206 i na terenie Parafii.


Żywa Róża
1 sobora miesiąca po Mszy o 7.30

Koło Różańca świętego obejmuje 20 osób, które na wspólnym spotkaniu wymieniają między sobą tajemnice różańcowe tak, aby co dzień odmawiając jedną dziesiąt­kę różańca (l Ojcze nasz..., 10 Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...)   rozważać   otrzymaną tajemnicę  z życia  Pana Jezusa i Maryi. W ten sposób dana grupa 20 osób tworzy Żywą Różę, w której każdego dnia członkowie odmawia­ją cały różaniec. Grupie przewodniczy zelatorka, która ma listę uczestników, dba o regularną wymianę tajemnic Różańca w grupie, a także przewodniczy spotkaniu Żywej Róży, na którym wymienia się tajemnice i modli się przynajmniej jedną dziesiątką różańca.

Opiekę nad Różami sprawuje ks. Proboszcz.


Schola parafialna
próby niedziela 10.30

Dziecięca schola parafialna składa się z dzieci z naszej parafii. Swoimi głosami chwalimy Pana na mszach dla dzieci, w niedziele o godz. 11.00
Na mszach widać jednak tylko owoce naszej pracy, a tej trzeba włożyć sporo. Co niedziele o godz. 10.30 schola zbiera się by ćwiczyć śpiewy.


Ministranci

Słowo „ministrant” wskazuje szczególnie na służbę we Mszy świętej. Są oni pomocnikami celebransa przy sprawowaniu eucharystii i innych nabożeństw liturgicznych. Ministranci usługują księdzu, gdy ołtarz jest przygotowany i przynoszą dary ofiarne potrzebne do sprawowania Mszy świętej.
Ministranci poprzez służenie wskazują, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele nie jest sprawą tylko kapłana ale całej parafii i wszystkich zgromadzonych na nim wiernych. Bowiem pełne uczestnictwo w liturgii oznacza dla zgromadzonych współdziałanie i współtworzenie poprzez czynne w nim zaangażowanie. Zadaniem ministranta jest poznawać liturgię i nią żyć, służyć przy ołtarzu podczas Mszy św. i nabożeństw: - w niedzielę,- w tygodniu.

Ministrant
- Modli się i pracuje nad swoim charakterem oraz często przyjmuje komunię św.
- Kocha Boga i dla Jego chwały spełnia wzorowo swoje obowiązki
- Jest przykładem dla innych i podobnie jak kapłan, stara się być niejako drugim Chrystusem
- Podobnie jak on nosi białą albę, znak czystości i niewinności


Prowadzenie Kroniki Parafialnej
Agnieszka Pawikowska


Iz 54:10

Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju, mówi Pan, który ma litość nad tobą.
Rz 8, 14-15:

Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: «Abba, Ojcze!»
Rz 12, 6-16:

Miłość niech będzie bez obłudy! Miejcie wstręt do złego, podążajcie za dobrem! W miłości braterskiej nawzajem bądźcie życzliwi! W okazywaniu czci jedni drugich wyprzedzajcie! Nie opuszczajcie się w gorliwości! Bądźcie płomiennego ducha! Pełnijcie służbę Panu! Weselcie się nadzieją! W ucisku bądźcie cierpliwi, w modlitwie - wytrwali! Zaradzajcie potrzebom świętych! Przestrzegajcie gościnności! Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie, a nie złorzeczcie! Weselcie się z tymi, którzy się weselą, płaczcie z tymi, którzy płaczą. Bądźcie zgodni we wzajemnych uczuciach! Nie gońcie za wielkością, lecz niech was pociąga to, co pokorne! Nie uważajcie sami siebie za mądrych!
Łk 1, 46 - 55 Pieśń Maryi :

"Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego, chwal Boga Stworzyciela tak bardzo dobrego. Bóg mój, zbawienie moje, jedyna otucha, Bóg mi rozkoszą serca i weselem ducha, Bo mile przyjąć raczył swej sługi pokorę, łaskawym okiem wejrzał na Dawida córę. Przeto wszystkie narody, co ziemię osiędą, odtąd błogosławioną mnie nazywać będą. Bo wielkimi darami uczczonam od Tego, którego moc przedziwna, święte Imię Jego. Którzy się Pana boją, szczęśliwi na wieki, bo z nimi miłosierdzie z rodu w ród daleki. ..."
Koh 3, 1 - 8

"Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem. Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono, czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania, czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsów, czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot cielesnych i czas wstrzymywania się od nich, czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania, czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia, czas miłowania i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju. "

POLECAMY STRONY

Archidiecezja Łódzka
Niedziela
Jasna Góra
Jan Paweł II
Ruch Światło-Życie
Prasa Katolicka
© 2011 - 2013 Oficjalna Strona Parafii Matki Bożej Pocieszenia Łódź ul. Jabłoniowa 2 - RADOGOSZCZ