Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
      PARAFIA   MATKI               BOŻEJ   POCIESZENIA

Historia budowy Kościoła:
Ze względu na szczupłość działki oraz konieczność ciągłego funkcjonowania kościoła istniejącego, zaprojektowano nowy kościół na miejscu lokalizacji starego kościoła, zachowując go do czasu zakończenia budowy nowego. Forma nowego kościoła została zdeterminowana istniejącym kościołem drewnianym, otoczono go i zabudowano. Pozwoliło to na funkcjonowanie istniejącego kościoła. Taki sposób realizacji i funkcjonowanie kościoła jest dość oryginalny, nieliczny wśród przykładów budownictwa sakralnego. Autorem projektu kościoła jest arch. Danuta Włodarska oraz konstruktor inż. Janusz Frey. Jest to budynek zblokowany, mieszczący funkcję kościoła jednonawowego z wieżą-dzwonnicą przy kruchcie oraz ośrodka parafialnego, o współczesnej architekturze, z dachem dwuspadowym, którego więźba drewniana została wsparta zastrzałami z drewna klejonego, opartymi na żelbetonowych kolumnach.
Budowę kościoła rozpoczęto 7 sierpnia 2001 r.


PROJEKT
Modlitwa za kapłanów

(z modlitewnika Sióstr Urszulanek SJK)
O Jezu, Odwieczny Arcykapłanie, Boski Ofiarniku, który w niezrównanym porywie miłości dla ludzi, Twych braci, sprawiłeś, że chrześcijańskie kapłaństwo wytrysnęło z Boskiego Serca Twego, nie przestawaj wlewać w Twych kapłanów ożywczych strumieni Twej nieskończonej miłości. Żyj w nich, o Panie, przeistaczaj ich w siebie, uczyń ich mocą łaski swojej narzędziami swego miłosierdzia. Działaj w nich i przez nich i spraw, by przyoblekłszy się zupełnie w Ciebie przez wierne naśladowanie Twych godnych uwielbienia cnót, wykonywali mocą Twego imienia i Twego ducha uczynki, któreś sam zdziałał dla zbawienia świata.
Boski Odkupicielu dusz, spojrzyj, jak wielu jest jeszcze pogrążonych w ciemnościach błędu. Policz owieczki zbłąkane, krążące nad przepaścią, wejrzyj na tłumy ubogich, głodnych, nieświadomych i słabych, jęczących w opuszczeniu.
Wracaj do nas, o Jezu, przez Twych kapłanów. Ożyj w nich rzeczywiście, działaj przez nich i przejdź znowu przez świat ucząc, przebaczając, pocieszając, poświęcając się i nawiązując na nowo święte więzy miłości łączące Serce Boże z sercem człowieczym. Amen.

POLECAMY STRONY

Archidiecezja Łódzka
Niedziela
Jasna Góra
Jan Paweł II
Ruch Światło-Życie
Prasa Katolicka
© 2011 - 2015 Oficjalna Strona Parafii Matki Bożej Pocieszenia Łódź ul. Jabłoniowa 2 - RADOGOSZCZ